Dieta ketogeniczna a nadciśnienie

Czy stosowanie diety ketogenicznej przy nadciśnieniu jest bezpieczne i zalecane? Jak najbardziej! Stosowanie jej jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na obniżenie ciśnienia krwii. W niektórych przypadkach może nawet całkowicie znormalizować objawy tej dolegliwości.

Zastanawiasz się nad przejściem na dietę ketogeniczną, ale nie wiesz od czego zacząć? W tym momencie mamy dużą promocję na indywidualną dietę ketogeniczną, która pozwoli Ci wejść w keto szybko i bezpiecznie!

infografika dieta ketogeniczna a nadciśnienie

Istnieje jednak pewne przeciwwskazanie, które należy wziąć pod uwagę:

Leki na obniżenie ciśnienia

Jeśli stosujesz leki na nadciśnienie i rozpoczynasz dietę ketogeniczną, istnieje ryzyko zbyt szybkiego obniżenia ciśnienia krwi.

Efekt obniżania się ciśnienia krwi przy diecie z małą ilością węglowodanów może nastąpić w ciągu kilku dni, ale osiągnięcie pełnych efektów może trwać nawet kilka miesięcy.

Jeśli czujesz się osłabiony, zmęczony lub masz zawroty głowy, powinieneś sprawdzić swoje ciśnienie krwi. Jeśli jest niskie, poniżej 120/80, należy skontaktować się z lekarzem w celu omówienia zmniejszenia dawki lub zaprzestania przyjmowania leków.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *